Popularne

Pole Namiotowe Grotów 5 - nad jeziorem, w lesie, prąd, prysznice, WC, kuchnia letnia, cień,  / Gościm, DrezdenkoPole Namiotowe Grotów 5 - nad jeziorem, w lesie, prąd, prysznice, WC, kuchnia letnia, cień, / Gościm, Drezdenko
2021-07-07 16:32:09Noclegi
Domki 150 PLN Przyczepa 80 PLN Namiot osoba dorosla 25 PLN Dzieci do lat 13 -10 pln
Grotów 5 - pole namiotowe nad jeziorem Grotowskim, w lesie Puszczy Noteckiej, k ...

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za działania Użytkowników, w szczególności za prawdziwość, rzetelność oraz zgodność z przepisami prawa publikowanych przez nich treści.

Obrazy malowanie ustami Mariusz Mączka Dobiegniew

Obiekt całoroczny
0.00 ( 0 opinii )
Kontakt Dobiegniew
marmaczka@wp.pl
tel. +48513064644
Dodane 2021-07-27 15:49:30

Opis

Mariusz Mączka, dzięki swoim olejnym obrazom, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce malujących ustami. Malarstwem zainteresował się po przeczytaniu książki osoby, która, tak jak on, złamała kręgosłup po skoku do wody, usiadła na wózek i malowała ustami. Nie przypuszczał wtedy,

Mariusz Mączka - obrazy malowane ustami

Mariusz Mączka, dzięki swoim olejnym obrazom, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce malujących ustami. Malarstwem zainteresował się po przeczytaniu książki osoby, która, tak jak on, złamała kręgosłup po skoku do wody, usiadła na wózek i malowała ustami. Nie przypuszczał wtedy, że jej przykład zainspiruje go do zmiany życia, które wydawało się nie mieć już celu.

więcej obrazów - zobacz

Malowanie w oleju pochłonęło go bez reszty, a artystyczną inspiracją byli polscy malarze, zwłaszcza Kossak, Chełmoński, Malczewski, Matejko. Ulubionym tematem Mariusza Mączki są konie, one stały się znakiem rozpoznawczym jego twórczości. Malarstwo odmieniło jego życie, otworzył się na ludzi. W 2000 r. został członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami (AMUN). Zaczął realizować marzenia, a także wspierać innych. Jego prace prezentowano na wystawach w Polsce i na świecie, w tym w najsłynniejszym muzeum w Wiedniu – Galerii Albertina, gdzie znalazły się obok dzieł Moneta i Picassa.

Mariusz Mączka postanowił inspirować innych, być dla nich przykładem, aby niezależnie stopnia niepełnosprawności realizowali marzenia. Artysta często spotyka się z młodzieżą w Dobiegniewie, gdzie mieszka z żoną i 5-letnimi bliźniakami. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Spotkania łączy z pokazem malowania, aby dzieci i młodzież mogły zobaczyć, jak powstaje obraz. Mariusz zwraca im także uwagę, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, aby nie powtórzyli jego błędu.

- Prowadzenie warsztatów daje mi ogromną satysfakcję, tym bardziej, że kilka osób tak się wciągnęło, że kontynuowali nową pasję i dostali się na ASP. Teraz mają własne wystawy – mówi Mariusz Mączka. – Warsztaty i spotkania to okazja do pogadanek o skokach na główkę w niedozwolonych miejscach i o tym, dlaczego jestem na wózku. Młodzież wypytuje o różne sprawy z mojego życia i mam nadzieję, że mój przykład jest dla nich inspiracją i jednocześnie przestrogą.

Mariusz Mączka włącza się w różne akcje charytatywne, w tym organizowane przez burmistrza Dobiegniewa plenery malarskie, przeglądy twórczości osób z niepełnosprawnością i domów pomocy społecznej.

- Malarstwo to pasja i praca, choć po urodzeniu się bliźniaków zmieniłem priorytety i na pierwszym miejscu jest rodzina – podkreśla artysta. – Prawdę mówiąc, rodzina, dzieci, żona są sensem mojego życia.

źródło niepelnosprawni.pl

Informacje dodatkowe

Rezerwacja na tel. +48513064644

Video

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 154
Wyświetlony: 2515
Wygasa: 2032-07-27 02:00:00
W kategoriach: wyroby, usługi lokalne

Opinie

Przyjemne miejsce
Miła atmosfera
Czystość

Opinia osoby odwiedzajacej

Dodaj opinię

Komentarze